Publicat el 18/11/2021

Aquest nou servei es posarà en marxa a partir del mes de gener i incorporarà 6 expedicions d’anada i 6 de tornada

Un nou servei de bus interurbà connectarà de forma directa els municipis d’Argentona i Cabrera de Mar amb Barcelona a partir del gener de l’any que ve. El nou servei estarà format per 6 expedicions d’anada i 6 de tornada, de tal forma que es donarà servei a les hores punta del matí per anar a Barcelona i de la tarda, per tornar a Cabrera de Mar i Argentona.

El bus comptarà amb 5 parades a Argentona (Carrer Sant Joan XXIII, Av. Puig i Cadafalch, Camps de Futbol, M. de Deu del Viver i Madà) i tres parades a Cabrera de Mar. A Barcelona, la parada se situa a la plaça Tetuan.

Les expedicions del matí permetran entrar a Barcelona abans de les 8 i les 9 hores, sobretot per facilitar la mobilitat de treballadors i treballadores i estudiants universitaris. Les expedicions de la tarda estaran repartides de tal forma que els ciutadans tindran diferents opcions per tornar en funció de les seves necessitats: 15:15h, 16:45h, 18:30h i 20:00h.  El servei s’operarà amb un vehicle adaptat per a persones amb mobilitat reduïda.

L’Ajuntament d’Argentona es felicita per la posada en marxa d’aquest servei que arriba després d’anys de gestions i reivindicacions dels governs locals per a la consecució d’aquesta connexió per carretera amb Barcelona, i donar resposta així a una demanda històrica de la ciutadania argentonina.

Horaris

ANADA | Argentona

c/ Joan XXIII 6:30h 8:00h 14:30h 16:00h 17:45h 19:15h
Avgda. Puig i Cadafalch 6:32h 8:02h 14:32h 16:02 17:47h 19:17h
Camp de futbol 6:34h 8:04h 14:34h 16:04 17:49h 19:19h
M. de Deu del Viver 6:35h 8:05h 14:35h 16:05h 17:50h 19:20h
Madà 6:36h 8:06h 14:36h 16:06h 17:51h 19:21
Cabrera de Mar
BCN Plaça Tetuan 7:15h 8:45h 15:15h 16:45h 18:30h 20:00h

TORNADA | Barcelona 

BCN Plaça Tetuan 7:15h 8:45h 15:15h 16:45h 18:30h 20:00h
Cabrera de Mar
Argentona
Madà 7:44h 9:14h 15:44h 17:14h 18:59h 20:29h
M. Deu del Viver 7:45h 9:15h 15:45h 17:15h 19:00h 20:30h
Camp de futbol 7:46h 9:16h 15:46h 17:16h 19:01h 20:31h
Rotonda Pi Gros 7:47h 9:17h 15:47h 17:17h 19:02h 20:32h
C/ Joan XXIII 8:00h 9:30h 16:00h 17:45h 19:15h 20:45h

 

 

Deixa un comentari

Banner 25N Diputació