Publicat el 29/11/2016

L’Ajuntament de Badalona, a través del Departament de Joventut, ha organitzat per a aquest proper dissabte 3 de desembre, la 4a Fira de Joves Creadors de Badalona, Connect’Art.
La fira es farà a la plaça de Pompeu Fabra, de 10 a 20 hores.

La Fira de Joves Creadors té com a objectiu facilitar a aquests joves l’oportunitat de poder donar a conèixer, exposar i promocionar els seus projectes i la seva obra, en diverses modalitats. D’aquesta manera, es vol reforçar la viabilitat de projectes emprenedors dins del món artístic, així com ampliar la seva visibilitat a la ciutat.

Entre totes les sol·licituds rebudes a la convocatòria, que va finalitzar el passat 2 d’octubre, s’han inclòs un total de 28 carpes, entre les quals es troben les disciplines de fotografia, escultura, pintura, artesania, confecció de complements i disseny tèxtil, reciclatge, joieria i bijuteria, il·lustració i arts escèniques.

Enguany, s’ha posat l’accent a la fira al voltant de les arts en viu amb la participació activa de diferents propostes del sector entre les quals es troben obres de microteatre, un espectacle de foc, actuacions de màgia i de dansa a càrrec de diverses escoles de la ciutat, així com dues intervencions de pintura mural i graffiti en directe.

Per tal de donar-li un valor afegit a la Fira, a més a més hi haurà un espai de creació dedicat a tallers i s’oferiran diverses intervencions que representin processos de creació i en les quals hi hagi una participació activa del públic assistent, potenciant la realització d’una fira interactiva que estigui en constant moviment. 

També tindran cabuda aquelles intervencions de caràcter audiovisual en un espai de cinema dedicat a projeccions dels festivals Filmets i Barcelona Visual Sound, així com a una intervenció de l’EASD Pau Gargallo, que consistirà en un taller participatiu de stopmotion, obert per a tota la família. 

Programació de la Fira

10.00 h Taller de ceràmica, a càrrec de l’EASD Pau Gargallo (obert durant tot el dia)

Aquatoon taller participatiu de stopmotion amb recreacions del fons marí, a càrrec de l’EASD Pau Gargallo (per a tota la família, obert tot el matí)

Pintura mural, a càrrec de Miquel Wert  (durant tot el dia)

Graffiti, a càrrec de SES & Heroe

11.30 h Taller d’origami-creació de llums de taula, a càrrec de Cartoncita (2 h)

Taller de sushi, a càrrec de Foodieteca (2 h)

Espectacle de percussió-batukada, a càrrec de X-Kjones

12.00 h Mostra de dansa, a càrrec de les escoles:

Emi Vivas centre de dansa  Perfection. Música: Meghan Trainor 

Ballet Silvia Pallisera   Brunci, Ballet Rock

Danzalona   S´Park

Marisa Yudes l’Equip   Tempus fugit,Dansa Xinesa i Dansa Russa, fragment delTrencanous

Moviment 2   Déjà-Vu  

Ritmes   Amistat

Escuela Tempo I Némesis,

Moviment 2   Mad Girls

Dansa Stil   Dins la nit, Annie, Els meus jo´s, 

Escuela Tempo   Magik tempo

17.00 h Taller de chalk paint, a càrrec de 2nd Funniest Things (2 h)

Curtmetratges guanyadors del Visual Sound 2016

17.45 h  Selecció de curtmetratges del Festival Filmets 

18.00 h  Espectacle de màgia, a càrrec del Mag Adrià

18.30 h  Mostra de dansa, a càrrec de: 

Escuela Tribu Urbana Center   Rhythm streets Badalona

18.45 h Microteatre, a càrrec de la Companyia Impossible, NINIS i la Companyia Kamaleonic

19.30 h  Espectacle de foc, a càrrec de Manos de fuego   Cuentos de oriente

Espai gastronòmic, a càrrec de 4 Pedres (durant tot el dia)

Deixa un comentari