Publicat el 25/11/2015

Arenys de Munt s´ha convertit aquest any en el municipi amfitrió de la Mostra Literària del Maresme, una edició en la qual ha augmentat el nombre de municipis participants i incorpora una nova modalitat de concurs: el Premi extraordinari de relats breus per a discapacitats intel·lectuals. Com ja és habitual, els treballs guanyadors han estat recollits en un llibre, la portada del qual és obra de l´artista Jordi Torrent.

La Mostra Literària del Maresme ha celebrat aquest any la seva 32ena edició amb la participació d´obres dels municipis d´: Alella, Arenys de Mar, Arenys de Munt, Argentona, Cabrils, Caldes d´Estrac, Calella, Canet de Mar, Montgat, Sant Andreu de Llavaneres, Sant Vicenç de Montalt, Teià; Tiana, Tordera; Vilassar de Dalt i Vilassar de Mar.

POESIA:

GRUP A:
1r premi: Àlex Moure Rocasalbas (ALELLA)
2n premi: Ayane Ricart Taniguchi (VILASSAR DE MAR)

GRUP B:
1r premi: Eugenia Mesner Salgado (VILASSAR DE DALT)
2n premi: Jana Pera Regàs (ARENYS DE MAR)

GRUP C:
1r premi: Carla Pizan Vivas (TEIÀ)
2n premi: Marc Jiménez Comí (ARENYS DE MAR)

GRUP D:
1r premi: Marçal Parcerisa Ledesma (ALELLA)
2n premi: Sergi Pera Rusca (ARENYS DE MAR)

GRUP E:
1r premi: Núria Albesa Valdés (SANT VICENÇ DE MONTALT)
2n premi: Queralt Morros Baró (VILASSAR DE MAR)

GRUP F:
1r premi: Marcos Egea Ger (ARENYS DE MAR)
2n premi: QUIM Haro González (TORDERA)

PROSA:

GRUP A:
Lucas Cos Lovell (CABRILS)
Carmen López Barrera (ARGENTONA)

GRUP B:
1r premi: Carla Cervelló Solsona (CABRILS)
2n premi: Lucia Huetes Bachs (VILASSAR DE DALT) 

GRUP C
1r premi: Josep Bosch Torres (ARENYS DE MUNT)
2n premi: Bruna Cornudella Pujol (SANT VICENÇ DE MONTALT)

GRUP D:
1r premi: Pau Álvarez Aragonès (TEIÀ)
2n premi: Àlex Cotet Bonamusa (ARENYS DE MAR)

GRUP E:
1r premi: Aina Gallemí Pérez (ARGENTONA)
2n premi: Desert

GRUP F:
1r premi: David Puig Ferrer (ARENYS DE MUNT)
2n premi: Glòria Olivella Esteller (TEIÀ)
Accèssit: Silvia Alberti Planas (CANET DE MAR)

PREMI EXTRAORDINARI DE MICRORELATS
Gemma Pascual Àvila (VILASSAR DE DALT)
Accèssit: Teresa Baldiz Foz (ARENYS DE MAR)

PREMI EXTRAORDINARI DE RELATS BREUS PER A DISCAPACITATS INTEL.LECTUALS:
Àngel Dolera Enriquez
Miguel Ferré Marín
Félix Higuera Navarro
Salvador Sánchez Fernández
(VILASSAR DE DALT)

Deixa un comentari

Servei de neteja Pere i Angel
Meslloc
Germans Homs 1852