Publicat el 29/08/2012

26ena Copa Badalona de Basquetbol – XII Memorial Joan Serna 


La presentació del torneig es farà demà dijous, 30 d’agost, a partir de les 22 hores, a la discoteca Sarau de Badalona (carretera de Mataró, 10 – Polígon industrial Can Ribó). L’acte comptarà amb la participació del regidor d’Educació, Esports i Joventut de l’Ajuntament de Badalona, Juan Fernández.
Fases prèvies:
Aquest cap de setmana 1 i 2 de setembre, i el cap de setmana següent, dissabte dia 8 i diumenge dia 9, el Poliesportiu Municipal La Plana i el dimarts 4 de setembre, el Poliesportiu Municipal Joaquim Blume acolliran les fases prèvies de la 26ena Copa Badalona de Basquetbol on hi participen diferents clubs i entitats de la ciutat. La competició ha estat organitzada per l’Àrea d’Educació, Esports i Joventut de l’Ajuntament de Badalona i l’Agrupació Badalona Bàsquet Base i amb la col·laboració de la marca esportiva de pilotes Báden.
Les finals es disputaran el dimarts 11 de setembre, a partir de les 17.30 h.
Aquest és el calendari de competició previst i els equips participants:
Equip masculins :
FINCAS VAZQUEZ-ABB
AE BADALONÈS
AE MINGUELLA CITROËN AUTOMOCIÓ BADALONA
CÍRCOL CATÒLIC BADALONA
AE SANT ANDREU DE NATZARET
ARACENA SANT JOSEP
UB LLEFIÀ
AEE COL·LEGI CULTURAL BDN
CLUB ESPORTIU URBAN


Dimarts, 4 de setembre
Poliesportiu Joaquim Blume a les
21.00 h Eliminatòria prèvia
AEE COL·LEGI CULTURAL BDN – CLUB ESPORTIU URBAN


Dissabte, 8 de setembre, al Pavelló Municipal La Plana a les 16.00 h Eliminatòria A
ARACENA SANT JOSEP – UB LLEFIÀ
17.45 h Eliminatòria B
Guanyador eliminatòria prèvia – AE MINGUELLA CITROËN AUTOMOCIÓ BADALONA
19.30 h Eliminatòria C
AE BADALONÈS – FINCAS VAZQUEZ-ABB
21.15 h Eliminatòria D
CÍRCOL CATÒLIC BADALONA – AE SANT ANDREU DE NATZARET


Diumenge, 9 de setembre, al Pavelló Municipal La Plana a les 17.30 h Semifinal 1
Guanyador eliminatòria A – Guanyador eliminatòria B
19.30 h Semifinal 2
Guanyador eliminatòria C – Guanyador eliminatòria D


Dimarts, 11 de setembre, al Pavelló Municipal La Plana: Final Copa Badalona masculina
19.30 h Partit final
Guanyador semifinal 1 – Guanyador semifinal 2


Equips femenins: AE BADALONÈS
AE MINGUELLA CITROËN AUTOMOCIÓ BADALONA
CÍRCOL CATÒLIC BADALONA
AE SANT ANDREU DE NATZARET
MARISTES ADEMAR
UB LLEFIÀ
AEE COL·LEGI CULTURAL BDN
CLUB JOVENTUT BADALONA FEMENÍ


Dissabte,1 de setembre al Pavelló Municipal La Plana a les 16.00 h Eliminatòria A
CÍRCOL CATÒLIC BADALONA – AE COL•LEGI CULTURAL BDN
17.45 h Eliminatòria B
UB LLEFIÀ – CLUB JOVENTUT BADALONA FEMENÍ
19.30 h Eliminatòria C
AE SANT ANDREU DE NATZARET – AE BADALONÈS
21.15 h Eliminatòria D
MARISTES ADEMAR – AE MINGUELLA CITROËN AUTOMOCIÓ BADALONA


Diumenge, 2 de setembre, alPavelló Municipal La Plana a les 17.30 h Semifinal 1
Guanyador eliminatòria A – Guanyador eliminatòria B
19.30 h Semifinal 2
Guanyador eliminatòria C – Guanyador eliminatòria D


Dimarts 11 de setembre al Pavelló Municipal La Plana: Final Copa Badalona femenina
17.30 h Partit final
Guanyador semifinal 1 – Guanyador semifinal 2

Deixa un comentari

Servei de neteja Pere i Angel
Germans Homs 1852
Meslloc